CzechEnglish

Ohňostroje - Na co bychom neměli zapomenout při ohňostroji

Ohňostroje

Každý ohňostroj je nejen dokonalá pastva pro oči, ale skrývá se za ním ne zrovna málo práce. Pokud chceme, aby vše proběhlo tak jak má, musíme samozřejmě dbát na určitá pravidla.

Bezpečnost

V prvé řadě si musíme uvědomit, že zábavní pyrotechnika není žádné šťouchání kuliček do důlku. Ohňostroj je sice nádhera, která trvá jen několik minut, ale i tady jde především o bezpečnost všech zúčastněných. Měl by být zachován dostatečný odstup diváků a předem konzultovat místo odpálení s odborným technikem firmy. Ten také zodpovídá za plynulý provoz celé akce. My, jako zákazníci, mu musíme zajistit dostatečný prostor a pokud se mu nebude z bezpečnostních důvodů námi zvolené místo líbit, protože by mohlo dojít k újmě na zdraví nebo majetku, má právo odpalovač akci zrušit.

Dobře naplánovaná akce

Důležitým faktorem je také dokonale a dobře naplánovat takovou akci. Je to půlka úspěchu. Takový novoroční ohňostroj ve velkoměstě zaměstná několik desítek lidí, kteří budou nejen přihlížet na bezpečnost provedení, ale také na přípravu a organizaci, na případnou změnu dopravního značení, na zajištění volného prostoru a na mnoho dalších důležitých úkolů.
Samozřejmostí také je, obstarat si všechna povolení k takové akci. Pokud se obrátíme na profesionální firmu, takovéto služby většinou zahrnují do svých služeb. Je dobré se o všem informovat hned na začátku.

Profesionální služby na úrovni

Právě oslovení odpovídající odborné firmy je pro tyto akce klíčové. Mají mnohaleté zkušenosti a každoročně si připisují i praktické rady, které si v některých případech určitě hodí. Jejich profesionalita je na vysoké úrovni a my tak máme vedle sebe partnera, na kterého se můžeme spolehnout.

Nevšední zážitek z ohňostroje

Když se vše dobře daří a probíhá tak jak má, jde o nevšední zážitek, který nám nabízí dokonalou a pestrobarevnou podívanou. Ohňostroj nemusí být jen součástí novoročních oslav. Může být skvělým programem pro různá výročí nebo založení města či obce, je to skvělá příležitost, jak z narozeninové párty nebo svatby udělat nezapomenutelný zážitek, o kterém si budou vyprávět všichni ještě hezky dlouho.
Pokud tedy dodržíme všechna pravidla, můžeme se těšit na skvělou show, které rozzáří noční oblohu.