CzechEnglish

Ohňostroje - Nejkrásnější ohňostroje

Ohňostroje

Asi nám dáte všichni za pravdu, že nejhezčí a největší ohňostroje se vždy provádějí při příležitosti uvítání nového roku. Tyto novoroční ohňostroje patří k těm stylovým a nezapomenutelným zážitkům, kdy se každé město, každý stát na světě doslova předhání v tom, čí ohňostroj bude ten úplně nej. Také je třeba podotknout, že taková akce není zrovna s těch levnějších. Mnohá města dokážou za tuto nádhernou podívanou utratit statisíce, jen aby byla podívaná na noční oblohu tím největším zážitkem.

Největší, nejlepší, nejvyhledávanější

Asi největší ohňostroj na přivítání nového roku má v posledních letech v Evropě zejména Londýn. Na břehu Temže a v blízkosti Velkého oka se tak každoročně odpálí několik tisíc rachejtlí a světlic, které jsou vždy pečlivě a bezpečně uloženy a nachystány pro tuto nevídanou podívanou. Na vše dohlíží a koriguje bezpečnost vždy kolem tří tisíc lidí, což není zrovna málo.
Mezi nejkrásnější ohňostroje patří tato dokonalá podívaná v Riu. Brazilská Copacabana je slavná již svou délkou, která činí přes 4 kilometry a ohňostroj se většinou odehrává nad mořskou hladinou. Pozorovat jej tedy návštěvníci mohou i ze svých lodí.
Sydney je vždy prvním světovým velkoměstem, kde mohou její obyvatelé přivítat nový rok právě ohňostrojem. I když třeba nebývá tím nejlepším nebo nejvyhledávanějším, bohatě postačí, že je vlastně jako první.

Vysoká cena nevadí

Všechny tyto ohňostroje jsou dokonalou pastvou pro naše oči. Je to vždy velký zážitek, pokud tuto nádheru vidíme na vlastní oči. Každý se snaží udělat velký dojem a rok od roku se zlepšuje a připravuje něco navíc. Je třeba podotknout, že tyto akce rozhodně nejsou zadarmo. Investoři a zastupitelé měst jsou ochotni za takový ohňostroj zaplatit statisícové částky, které jsou vlastně za patnáct minut pryč. Nic na tom ale nemění i fakt, že jde samozřejmě i o skvělou akci, která musí být dobře připravena i z bezpečnostních důvodů a když je cena opravdu vysoká, ten nezapomenutelný zážitek určitě stojí za to.

Bezpečnost především

Každá taková akce je skvělá událost, na kterou všichni dlouho vzpomínají. Je ale třeba zmínit i potřebu dokonalé bezpečnosti. Jde přece jen o naše zdraví a tak bychom měli dodržovat všechna pravidla, která se ohňostrojů bezprostředně týkají. Pyrotechniku by měli obsluhovat lidé k tomu určení, nic nepodceňovat a dětem bychom do ruky takovou věc dávat ani neměli.