CzechEnglish

Ohňostroje - Ohňostroje a jiná pyrotechnika

Ohňostroje

Ohňostroj je většinou součástí našich oslav nebo ho spojujeme s přivítáním nového roku. Všichni se na něj vždy těšíme, protože je to krásná a ojedinělá podívaná. Za celou realizací takového ohňostroje se skrývá ale spoustu práce a plánování.

Dokonalý plán je půl úspěchu

Každá taková velká akce se neobejde bez dokonalého plánu, který je jeho součástí. Je velmi důležitý už z hlediska celé organizace akce a nesmíme zapomenout také na bezpečnost. Plán celé akce nám spolehlivě zařídí profesionálové odpovídajících firem, kteří ví, co a jak dělat správně. Zábavná pyrotechnika není totiž pro každého a je rozdělena do několika tříd s ohledem na bezpečnost.
Nejen správný plán organizace ohňostroje je důležitý. Neméně důležitou roli hraje zde i odpalovací plán, který je jen v rukou profesionálního odpalovače. Choreografii ohňostroje společně můžeme právě s profesionálem dobře naplánovat, vybrat si z možných nabídek a pak stačí jen počkat si na noční oblohu a kochat se nádhernou světelnou show.

Kde a jak nakupovat

Jestliže se rozhodneme koupit zábavní pyrotechniku, musíme dbát na určitá pravidla. Patří mezi ně přímý nákup zboží, to bychom měli nakupovat pouze v kamenných obchodech, kde získáme nejen doklad o koupi, ale i přehled o výrobku. Je nutné sledovat datum spotřeby, označení kategorie a hlavně i to, zda není výrobek nijak poškozen. Důležitým faktorem je i český návod na použití, protože u zábavní pyrotechniky je to celkem důležité vzhledem k bezpečnosti. Vyhnout bychom se tedy měli tržišti, kde jsou tyto výrobky běžnou záležitostí.

Dbejme na bezpečnost

Velmi důležitým faktorem u provozování takového ohňostroje je samozřejmě bezpečnost nejen naše, ale i bezpečnost okolí. Zásada číslo jedna zní, že pokud nám zakoupená zábavní pyrotechnika náhodou nevystřelí, v žádném případě bychom se k ní neměli přibližovat ani nijak ji dále zkoumat a přivolat odborníka. Pyrotechniku také nikdy neupravujeme a dobře si přečteme podrobný český návod, jen tak se nemusíme obávat nepředvídaných situací. Také realizovat takovou akci by jsme neměli posilněni alkoholem. Mohlo by se stát něco nepředvídaného a můžeme tak ohrozit zdraví své a přihlížejících. Zvolme také nejvhodnější místo k použití této zábavné pyrotechniky a to v souladu s návodem.