CzechEnglish

Ohňostroje - Oslavy a ohňostroje

Ohňostroje Praha

Asi nikdo z nás si nedovede představit přivítání nového roku bez klasického uvítacího ceremoniálu, který je samozřejmě završen velkolepým ohňostrojem. Tato hvězdná estráda na nočním nebi bývá nejen nádhernou podívanou, ale i zajímavou světelnou show.
Bez povolení to nejde

Pokud se rozhodne zastupitelstvo jakéhokoliv města provést tuto atrakci, je nutné samozřejmě povolení. Jedná se zejména o povolení městských úřadů, magistrátů, ohlášení městské policii i nahlášení hasičskému sboru města a v neposlední řadě i povolení vjezdu obslužných vozidel.
Velká časová náročnost takové akce a získávání různých povolení vede klienta vždy k tomu,aby se takové akce plánovali s dostatečným předstihem. Jen tak se mohou obyvatelé města nebo obce těšit na ohnivou show se vším všudy.
Na trhu je dnes mnoho firem, které se zabývají nejen plánováním takového ohňostroje, ale přímo i jeho realizací. Před blížícími se vánočními svátky a oslavami nového roku se poptávka vždy zdvojnásobí, takže rezervace nebo alespoň určení termínu bychom si měli zajistit včas.

Zahradní párty nebo svatební ohňostroj

I takové rodinné akce, jako je svatba nebo oslava narozenin si čas od času jistě zaslouží ohňostroj. I na takové malé akce jsou firmy dobře připraveny a ve svém portfoliu služeb nabízejí nejrůznější balíčky, které obsahují určitý druh světlic, velikost i délku ohňostroje. Mnohdy bývá taková show doplněna hudbou nebo světelnými efekty, jako doplňující služba v nabídce. Vše ale záleží na domluvě obou stran a profesionálové z takové odpovídající firmy mají jistě mnohaleté zkušenosti a rádi nám zákazníkům dobře poradí a vyhoví našemu přání.

Spolehlivost a bezpečnost

Samozřejmostí každé takové akce, ať už domácího nebo veřejného charakteru, je především bezpečnost. Je to zásadní pravidlo pro provozovatele, na které musí být brát zřetel již od samotného plánování. Vždy musíme být připraveni na to, že by se něco „pokazilo“. Zásadou tady je, že pokud bychom si chtěli udělat malý domácí ohňostroj sami, jsou k tomu určené pouze některé výrobky pyrotechniky, jenž jsou dostupné v prodeji. Pyrotechniku bychom také měli kupovat pouze v kamenných obchodech k tomu určených. Jen tak můžeme mít jistotu, že je zboží skladováno v suchu, má potřebnou certifikaci a český návod.
Také bychom určitě neměli použít zábavní pyrotechniku, která má poškozený obal a určitě s ní nijakým způsobem dál manipulovat. Jde přece jen o naše zdraví.