CzechEnglish

Ohňostroje - Zábava jménem ohňostroj

Ohňostroje Praha

Dnes se žádná pořádná akce nebo oslava neobejde bez skvělého ohňostroje. Může to být svatba, může to být kulturní nebo společenská akce, ale nesmíme zapomenout ani na každoroční oslavy nového roku. Tato velkolepá podívaná dokáže vyrazit dech a zároveň pohladit duši. Pokud se takový ohňostroj připraví správně a dokonale, můžeme se všichni těšit na vskutku ohromný pestrobarevný zážitek.

Ohňostroj a pravidla

Ovšem i u takové zábavy, jakým je ohňostroj, je nutné dodržovat pravidla, bez kterých by to opravdu nešlo. V prvé řadě si musíme uvědomit, že i když je to jen na pár minut, musíme dodržovat bezpečnost při práci a chránit tak nejen své zdraví, ale i zdraví všech ostatních. Tyto akce provádějí profesionální odborníci, kteří se přímo těmito plánovanými ohňostroji zabývají. Jako diváci musíme také dodržovat dostatečnou vzdálenost, aby nedošlo ke zranění.
Malé domácí „pyromanství“ je povoleno pouze u některých dostupných produktů, které mohou ale také obsluhovat jen lidé, kteří dosáhli určitou věkovou hranici. Rozdělení zábavní pyrotechniky si uvedeme v následujícím odstavci.

Rozdělení zábavní pyrotechniky

Takovéto produkty zábavní pyrotechniky nejsou ke koupi jen tak pro každého. Pyrotechnika je rozdělena do čtyř základních kategorií a to podle obtížnosti a nebezpečnosti.

1.kategorie je dostupná pro osoby starší 15 let, patří sem třeba bouchací kuličky nebo vystřelovací konfety. Není tolik nebezpečná, jako například kulové pumy, ale i tak by se měli uživatelé zábavní pyrotechniky mít na pozoru. 2.kategorie je trochu silnější a dostupná pro osoby starší 18 let, patří sem například dýmovnice, římské svíce aj. 3.kategorie je už pro osoby starší 21 let a patří mezi opravdu náročnější pyrotechniku. 4.kategorie se dostane do rukou pouze těm, kteří mají oprávnění a profesionální osvědčení. Bez toho žádný obchodník nesmí zábavnou pyrotechniku vydat. A to platí i o internetové obchody.

Co můžeme očekávat od takové zábavní pyrotechniky?

Ve většině případů sám název napovídá, co od takové třaskaviny můžeme čekat. Petarda nebo dělobuch nás na chvíli ohluší svou velkou ránou, konfety a jiné světelné efekty nás překvapí paletou barev a taková kulová puma se rozprskne do nádherné světelné kytice. Jsou nádherné a ve výšce až 70 metrů dokážou vytvořit nádherné efekty. Jestliže ale chceme mít oslavu opravdu originální a skvělou, jedna taková kulová puma stačit nebude. Pro nádhernou podívanou se třpytivými efekty jich budeme potřebovat víc a i tady bychom vše měli nechat v rukou odborníků. Budeme z toho mít lepší zážitek a budeme se cítit určitě bezpečněji.

Co takové prskavky?

K vánocům patří i prskavky. Někteří si stromeček ani nedokážou bez prskavky představit. Je to příjemné zpestření, ale i tady bychom se měli mít na pozoru, i když nejde o nijak zvlášť nebezpečnou pyrotechniku. Bez dozoru bychom neměli prskavky určitě nechávat, zvlášť, jestliže jsou v blízkosti záclony nebo jiné hořlavé materiály. Jinak jsou dnes k dostání prskavky v různých barvách ozvláštní nám tak vánoční stromeček.

Ohňostroj na míru

Pokud chceme mít něco neobyčejného, můžeme oslovit pro svou rodinnou oslavu nebo svatbu či společenskou událost profesionální tým, který nám vytvoří dokonalý vodopád rachejtlí a světel přímo na míru. Důležitá je tady nejen příprava, ale i samotná akce. Pokud máme vše dobře a dokonale zorganizováno, můžeme se všichni společně těšit na dokonalý zážitek na noční obloze.

Profesionální odpalovač přesně ví, co dělá a také nosí poprávu osvědčení o odborné způsobilosti. Jejich práce je stejně důležitá, jako každá jiná a navíc se zde setkáváme s originalitou a jedinečností. Takový ohňostroj se pohybuje Od 2000 až po ty mohutné dvousettisícové. Za celým týmem takových velkolepých oslav se skrývá několik desítek profesionálů a dokonale naplánovaná akce. Přípravy mohou trvat i několik dní i týdnů jen proto, aby byl úspěch zaručen a bezpečnost byla prvořadým úkolem.