CzechEnglish

Ohňostroje - Technologie

Naše ohňostroje jsou vždy navrhovány a připravovány v počítačové simulaci. Základem je přesná hudební synchronizace a dokonalé načasování.

Ptáte se jak to vypadá v praxi? Zde malá ukázka naší simulace versus skutečný ohňostroj.

pyreefekty-technologie

Odpalovací zařízení

Určitě jste již všichni viděli přípravu takového ohňostroje. Z pohledu laika vypadají jako „nějaké výbušniny a od nich vedoucí změť drátů, které jsou zcela chaoticky napojeny někam, odkud to někdo odpaluje“. Tak si představuje ohňostroj laik, ovšem realita vás potom možná velmi překvapí. Dnešní moderní ohňostroje jsou odpalovány přes chytré ovládací vysílače připomínající mixážní pulty, které znáte z hudebních koncertů. Místo spousty kabeláže najdete u nich bezdrátové odpalovací systémy, ze kterých uvidíte pouze antény vysokofrekvenčních přijímačů.

Například zařízení, které vidíte na fotografii je profesionální sekvenční odpalovací systém, který dokáže odpalovat vzdáleně až 1200 kanálů. to znamená, že dokážeme připravit odpal, kde ve frontě může být stejné množství pyrotechnické nálože. Představit si to můžete tak, že můžeme odpálit v předem daném pořadí toto množství jednotlivých náloží nebo pyrotechnických sestav.

Podobně dokážeme využít moderní technologie nejen pro ohňostroje, ale například i pro účely, kde je třeba, aby pyroefekty měly vazbu na libovolný okolní děj. Typicky pro koncertní vystoupení, kde je třeba se „trefit“ do hudby nebo k reprodukci závislé na správném časování, jako je videomapping a podobné náročné typy produkcí či reklam.

Náš tým

nas-tym-pyroefekty

Naše doprava

img-home